Samopal Thompson 1928A1 – upraven na pušku samonabíjecí

kód produktu: 1083 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

V roce 1919 sestrojil americký generál John T. Thompson na základě mechanizmu patentovaného Johnem Blishem samopal vzoru Thompson M 1921 ráže .45 ACP. Tato zbraň disponovala závěrem částečně uzamčeným bronzovou závorou ve tvaru písmene H. Napínací páka závěru byla umístěna na horní straně pouzdra závěru, což umožňovalo ovládání závěru pravou i levou rukou. Samopal se vyznačoval kromě odnímatelné dřevěné pažby také přední pistolovou pažbičkou pro snadné držení zbraně při střelbě. Žebrovitý vnější povrch hlavně plnil úlohu chladiče. Používaly se schránkové zásobníky na 20 a 30 nábojů nebo bubnové na 50 a 100 nábojů. Tato zbraň vynikala značně vysokou spolehlivostí a životností díky kvalitnímu zpracování všech součástí.

Thompson se stal známým především v době prohibice v USA, kdy byl rozšířený jak v řadách americké policie, tak v podsvětí. Thompson byl znám také jako Tommy Gun nebo Chopper. Samopal Thompson byl široce používán v americké armádě a tvořil výzbroj spojeneckých vojsk v období druhé světové války. Používal se až do závěru vietnamské války.

Bylo vyráběno celkem osm variant, kdy nejrozšířenější byl Thompson M 1928A1.

Nabízený samopal pochází z válečné produkce firmy Auto Ordnance Corporation. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, kompletně na číslech, má originální povrch, hlaveň je čistá a lesklá.

V roce 2016 byl oficiálně upraven na samonabíjecí, tzn. jedná se o zbraň kategorie B.

Samopal je označen platnou zkušební značkou.

Prodáno