Revolver Smith & Wesson Hand Ejector Mk.II

kód produktu: 15199 | kategorie: Pistole a revolvery | výrobce: Smith & Wesson |

V roce 1901 přikročila firma Smith & Wesson k radikálnímu kroku. Definitivně opustila systém velkorážních zlamovacích revolverů a zahájila práce na zbrani zcela nové koncepce. Přepracovala a zvětšila rám osvědčeného revolveru Military & Police s bočně výklopným válcem, pro použití výkonného velkorážního náboje. Aplikací nedělitelného uzavřeného rámu tak konečně velkorážní revolver značky Smith & Wesson získal potřebnou pevnost.
V roce 1908 tak byl poprvé představen zbrusu nový Model 1908 New .Šlo o první revolver S&W s velkým rámem N pro nový náboj .44 Special, jenž vznikl překonstruováním slavného náboje .44 Russian.

Revolver ihned získal řadu dalších pojmenování  z nichž se nakonec ustálil název Hand Ejector Triple Lock, který odkazuje na trojité uzamčení válce v rámu.

Revolvery Hand Ejector First Model okamžitě zaznamenaly značný obchodní úspěch. Hned zpočátku výroby se prodalo na 20 000 kusů a to nejen ve standardní ráži .44 Special, ale též v rážích .44 Russian, .44-40, .450 Eley, .455 Mark II a .45 Colt. Ihned po vypuknutí I. světové války začala firma S&W dodávat tyto revolvery, ovšem komorované na britský služební náboj .455, armádě Velké Británie.
Na základě zkušeností s těmito zbraněmi se pak v roce 1915 objevil Hand Ejector Second Model. V průběhu bojů v Evropě se ukázalo, že třetí uzamykací místo na konzole se příliš snadno zanášelo nečistotami, což bránilo dovření a uzamčení válce při jeho zaklopení do rámu. Z tohoto důvodu byl tento dodatečný prvek opět odstraněn.
Do roku 1917 firma Smith & Wesson dodala Britům 75 000 těchto revolverů opět v britské ráži .455. Tyto revolvery se vyráběly s hlavněmi délek 5“ a 6,5“ a byly též nazývány British Service.

Nabízená revolver pochází z výzbroje britské armády. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, má originální brynýr, hlaveň je lehce matná.

Revolver je označen platnou zkušební značkou.

Cena: 22000 Kč

Objednat: Revolver Smith & Wesson Hand Ejector Mk.II