Reichsrevolver M/83

kód produktu: 2451 | kategorie: | výrobce: |

Reichsrevolver byl v letech 1880-1908 oficiální poboční zbraní německé armády. Vyšel z návrhu Gewehr-Prüfungs-Commision a byl u něj kladen maximální důraz na jednoduchost. Bohužel všechny moderní systémy byly v té době chráněny patenty, což se negativně projevilo na konstrukci revolveru, který byl již v době svého vzniku zastaralý. Jako první se dostal v roce 1879 do výroby model M/79. Prakticky ihned po jeho zavedení do armády se objevily stížnosti na vysokou hmotnost a velké rozměry. Proto bylo v letech 1882-1883 provedeno jeho přepracování. Výsledkem byl rozměrově přijatelnější revolver M/83. Oba modely používají náboj ráže 10,6mm.

Nabízený revolver  M/83 pochází z produkce firmy Valentin Christoph Schilling – Carl Gottlieb Haenel v Suhlu a byl určen pro pruskou armádu. Dodávka byla uskutečněna v roce 1884.

Nabízený revolver je ve velmi dobrém původním stavu, kompletně na číslech, má originální povrch. Po mechanické stránce je naprosto bez vady, hlaveň je velmi lehce matná s jasnými drážkami.

Zbraň byla vyrobena před rokem 1890 – volně prodejná od 18 let.

Prodáno