Puška SAKO M.28 – finský Mosin

kód produktu: 9758 | kategorie: Pušky | výrobce: Mosin, Sako |

V době ruské revoluce bylo Finsko pod vládou cara. Když byl car Mikuláš II odstraněn, Finsko vyhlásilo svou nezávislost a porazilo ruské síly ve Finsku. Díky této skutečnosti zde zůstalo velké množství zbraní a to včetně pušek Mosin M.91. Nový stát potřeboval rychle vybudovat armádu, která by byla schopna čelit případnému útoku ze strany Ruska a proto bylo rozhodnuto o použití ruských pušek Mosin jako základního armádního vzoru. V roce 1927 finská armáda přijímá do výzbroje pušku M27, což byl zcela nový vzor vycházející ze systému Mosin.

Drobnou úpravou modelu M.27 spočívající v použití jiné přední objímky hlavně vzniká model M.28. Hlavně pro tyto pušky dodává švýcarská firma SIG Neuhausen. Zbraně jsou kompletovány jednak v manufaktuře Civilní gardy známé pod označením SAKO ­ Suojeluskuntain Ase ja Konepaja Oy (1928-30 a 1933) a dále firmě Tikka (1930-1933). Jsou určeny pro Civilní gardu – označení na hlavni „SY“, (Suojeluskuntain Yliesikunta).

Nabízená puška pochází z produkce firmy SAKO. Zbraň ve velmi dobrém původním stavu, hlaveň a závěr jsou na číslech. Má originální brynýr, hlaveň je čisá a lesklá. Ústí je v délce cca 1cm odvrtané.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Cena: 14900 Kč

Objednat: Puška SAKO M.28 – finský Mosin