Puška SAKO M.28/30 – REZERVOVÁNO

kód produktu: 9688 | kategorie: Pušky | výrobce: Mosin, Sako |

V době ruské revoluce bylo Finsko pod vládou cara. Když byl car Mikuláš II odstraněn, Finsko vyhlásilo svou nezávislost a porazilo ruské síly ve Finsku. Díky této skutečnosti zde zůstalo velké množství zbraní a to včetně pušek Mosin M.91. Nový stát potřeboval rychle vybudovat armádu, která by byla schopna čelit případnému útoku ze strany Ruska a proto bylo rozhodnuto o použití ruských pušek Mosin jako základního armádního vzoru.

V roce 1927 finská armáda přijímá do výzbroje pušku M27, což byl zcela nový vzor vycházející ze systému Mosin. Puška M27 má těžkou, pro střelbu lepší hlaveň a celkovou délku 118,7cm.

Změnou typu hledí, zdokonalením lože hlavně a modifikací nábojové schránky vzniká v roce 1930 model M28/30. Výroba probíhá v manufaktuře Civilní gardy (SAKO). Tento málo vídaný model patří mezi vyhledávané zbraně mezi sběrateli.

Nabízená puška byla vyrobena v roce 1938. Zbraň ve velmi dobrém původním stavu, na číslech (hlaveň+závěr), má originální povrch, hlaveň je čustá a lekslá. Ústí hlavně bylo v délce cca 1,5cm odvrtáno.

Zbraň je označena platnou zkušební značkou.

 

Cena: 15000 Kč

Objednat: Puška SAKO M.28/30 – REZERVOVÁNO