Puška Mosin z finské produkce

kód produktu: 7520 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

V době ruské revoluce bylo Finsko pod vládou cara. Když byl car Mikuláš II odstraněn, Finsko vyhlásilo svou nezávislost a porazilo ruské síly ve Finsku. Díky této skutečnosti zde zůstalo velké množství zbraní a to včetně pušek Mosin M.91. Nový stát potřeboval rychle vybudovat armádu, která by byla schopna čelit případnému útoku ze strany Ruska a proto bylo rozhodnuto o použití ruských pušek Mosin jako základního armádního vzoru.

V roce 1927 finská armáda přijímá do výzbroje pušku M27, což byl zcela nový vzor vycházející ze systému Mosin. Puška M27 má těžkou, pro střelbu lepší hlaveň a celkovou délku 118,7cm (na rozdíl od M91 s délkou 130,8cm). Pušky M27s byly vyráběny v letech 1927 – 1940 firmou Tikkakoski (Tikka) a firmou VKT (Valtion Kirvaaritehdas) v letech 1932,1934 a 1935. Celková produkce dosáhla cca 56 000 kusů.

Nabízená puška pochází pravděpodobně z produkce manufaktury SAKO (značky na některých dílech). Zbraň je sestavena z originálních dílů pro pušky systému Mosin. Celkové provedení ale neodpovídá žádnému známému modelu. Puška je ve velmi dobrém původním stavu, má originální povrch, hlaveň je čistá a lesklá.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Prodáno