Puška Mosin 1891/30

kód produktu: 6146 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

Roku 1922 bylo rozhodnuto, že do výzbroje Rudé armády bude přijata pouze dragounská varianta pušky Mosin jako jednotná puška. V roce 1930 puška Mosin-Nagant vzor 1891 prošla omlazovací kůrou, ze které vzešly zbraně známé pod názvem vzor 1891/30. Byla zjednodušena technologie výroby. Stupňovité rámečkové hledí s několika zářezy a se stupnicí v krocích bylo nahrazeno novějším sektorovým s metrickou stupnicí. Změněn byl tvar mušky, objevilo se chránítko mušky (napřed na tuleji bodáku, později na základně mušky). Dřívější uzavřené objímky pažby byly nahrazeny dělenými odpruženými. Původní hranaté pouzdro závěru změněno na okrouhlé, zádržka nábojů v zásobníku spojená s vyhazovačem byla nyní vyráběna ze dvou součástek.

Nabízená puška byla vyrobena v tulském závodě v roce 1932. Zbraň prošla po 2.sv. válce kompletní arsenalovou repasí. Je ve velmi dobrém stavu, hlavní části jsou na číslech. Hlaveň je velmi lehce matná.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou. Označení zkušební značkou je možné po dohodě zařídit, správní poplatek na ČÚZZS je 500kč.

 

Prodáno