Puška M1917 (P17) Eddystone

kód produktu: 12814 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

M1917 Enfield,nebo také americký Enfield, formálně pojmenovaný „americká puška, cal .30 M1917“ byl americkou modifikací britské pušky P14. Používal ale náboje ráže .30-06. Co se týče počtu, byla to nejrozšířenější puška používaná americkými expedičními silami v Evropě během první světové války.

Po vypuknutí první světové války měla britská armáda nedostatek pušek a z důvodu nedostatečných kapacit britských dodavatelů britská administrativa oslovila americké firmy (Winchester, Remington a Eddystone) a požádala je o výrobu nově vyvinutého (a ze značné části okopírovaného systému Mauser) vzoru s označením P14.

Když v roce 1917 vstoupily do války Spojené státy projevil se obdobný nedostatek pušek, jako o několik let dříve ve Velké Británii. Americká armáda byla standardně vyzbrojena puškami Model 1903. Jediným dodavatelem byl Springfield Armory, jehož výrobní kapacity byly ale nedostatečné. Ukázalo se, že je jednodušší změnit britskou ráži této pušky na americkou .30-06 Sprg., než přestavovat kompletní výrobu u firem Winchester, Remington a Eddystone (v té době vyrábějící pušky P14).

Celková produkce dosáhla u firmy Eddystone 1 181 908 kusů, Remington vyrobil 545 541 a Winchester 465 980 pušek modelu P17. Pušky byly zařazeny do služby až do padesátých let a sloužily ještě v korejské válce.

Nabízená zbraň pochází z produkce firmy Eddystone. Zbraň je ve velmi dobrém originálním stavu a má původní brynýr. Hlaveň je čistá a lesklá.

Puška je označena platnou zkušební značkou.

Prodáno