Pistole Walther PPK z výzbroje Bundeswehru

kód produktu: 15420 | kategorie: Pistole a revolvery | výrobce: Walther |

Walther PP patří k nejpoužívanějším kapesním pistolím a svým konstrukčním řešením ovlivnila další vývoj ručních palných zbraní. Původně byla navržena v německé zbrojovce Walther v Zella Mehlis  a na trhu se objevila v roce 1929 jako Polizei Pistole – PP pro účely vyzbrojení uniformované policie. V roce 1931 byla vyrobena menší verze PPK (Polizei Pistole Kriminalmodell), která byla určena pro kriminální policii jako zbraň pro skryté nošení. Tato pistole se od modelu PP lišila kromě menších rozměrů také konstrukcí těla zbraně, na jehož rukojeti byla nasazena jednodílná pažbička. Model PP měl klasické dvoudílné střenky rukojeti. Po 2.světové válce byla výroba přesunuta do západoněmeckého Ulmu a pistole byla vyráběna až do sedmdesátých let 20. století.

Nejrozšířenější provedení pistole PPK bylo v ráži 7,65mm Browning. Roku 1933 se objevily varianty ráže .22 Long Rifle, 6,35mm Browning a 9mm Browning krátký, které ale nedosáhly velkého rozšíření.

Nabízená pistole z výzbroje Bundeswehru (viz foto přejímacích značek) pochází z poválečné produkce zbrojovky v Ulmu a je v ráži 7,65mm Browning. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, má originální brynýr, hlaveň je čistá lesklá.

Pistole není označena platnou zkušební značkou.

Cena: 7500 Kč

Objednat: Pistole Walther PPK z výzbroje Bundeswehru