Pistole Walther P.38 – REZERVOVÁNO

kód produktu: 16181 | kategorie: Pistole a revolvery | výrobce: Walther |

Pistole Walther P38 je zbraň, která byla vyvinuta firmou Walther jako služební pistole pro potřeby německého Wehrmachtu. Pistole Walther P38 měla nahradit pistoli Luger P.08 z důvodu velké výrobní náročnosti. Proto bylo třeba vyvinout pistoli novou, která by měla moderní prvky (např. dvojčinná spoušť) a jednodušší výrobu. Zakázku získala v roce 1938 firma Walther.
Walther dodal zbraň označovanou jako Armee Pistole (AP), z níž se vyvinula pistole Heeres Pistole (HP) a po několika změnách, které požadovala německá armáda, vznikla konečná varianta přijatá do výzbroje pod označením P38. První kusy z nulté série byly dodány armádě v srpnu 1939. Výroba probíhala nejprve pouze u firmy Carl Walther v Zella-Mehlis, v průběhu války rovněž od roku 1942 u firmy Mauser-Werke v Oberndorfu nad Neckarem a potom rovněž v závodě zbrojovky Spreewerk v českém Hrádku nad Nisou.
V roce 1957 se P38 začala opět vyrábět pro potřeby Bundeswehru pod označením P1. Výroba tohoto modelu probíhala opět u firmy Walther, nyní v novém závodě v Ulmu. Později došlo ještě k vyztužení rámu (model s dalším kolíkem nad spouští). Bundeswehr ji používal až do 90. let. Dnes se vyrábí ve francouzském Manurhinu.
Nabízená pistole pochází z produkce firmy Walther a byla vyrobena nejpozději roce 1942. Pistole je ve velmi dobrém stavu, hlaveň a závěr byly bohužel kompletně přeproušeny a mají nový brynýr. Závěr je nově označen. Hlaveň je lesklá, má ale ústí v délce cca 5mm odvrtané. Zásobník je poválečný z produkce Ulm.
Zbraň není označena platnou dobovou zkušební značkou.

Cena: 9900 Kč

Objednat: Pistole Walther P.38 – REZERVOVÁNO