Pistole Tokarev TT33

kód produktu: 9158 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

Tulský Tokarev TT33 a jeho předchůdce TT30 byly první samonabíjecí pistole přijaté do výzbroje Rudé armády a užívané ve významnějším množství. Používány byly především důstojnickým sborem, vojenskou policií a v určité míře také tankisty či letci.

Tokarev TT 30 (TT33) vychází z amerických pistolí Colt a používají velmi výkonný náboj 7,62×25 Tokarev.  Model TT30 byl vyráběna v letech 1932 až 1935, kdy byl nahrazen modelem TT33. Výroba pak probíhala až do roku 1953. Celkem bylo vyrobeno v Tulské a Iževské zbrojovce více než 2 miliony pistolí .

Tyto zbraně tvořily také součást výzbroje československých jednotek v Sovětském svazu za druhé světové války. Byly rovněž v poválečném období ve výzbroji československé armády a v padesátých letech nahrazovány pistolí vz. 52 ve stejné ráži.

Nabízená pistole pochází z produkce tulské zbrojovky a byla vyrobena v roce 1937. Pistole je v dobrém původním stavu, kompletně na číslech včetně zásobníku. Má otřelý originální povrch, hlaveň je matná se stopami koroze.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Prodáno