Pistole SIG 210 pro švýcarskou armádu

kód produktu: 7273 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

Švýcarská armádní pistole SIG P210 (podle značení švýcarské armády Pistole 49) byla vyráběna společností Swiss Arms AG Neuhausen am Rheinfall od roku 1949 do roku 1975. Byla zavedena a používána v ozbrojených silách Švýcarska, Dánska a také německou pohraniční policií. V sedmdesátých letech byla nahrazena modelem Sig P220, ale přesto je stále model P210 považován za nejzdařilejší a nejlépe zpracovanou služební zbraň jaká kdy byla vyrobena.

Pistole je vyrobena celá z vysoce kvalitní oceli. Existuje v rážích 9 a 7,65 mm Luger, ale také .22 Long Rifle. Zásobník má kapacitu 8 nábojů. Celková délka pistole je 215mm a délka samotné hlavně je 120 mm. Pistole má manuální pojistku spouště, ale nelze ji nosit zároveň nataženou a zajištěnou.

Pistole byla vyráběna v mnoha variantách. Celkem bylo vyrobeno více než 350 000 kusů této zbraně. Je známo asi 11 variant, které se liší svojí ráží a zpracováním. Pistole nesou sériové označení začínající buď na P určené pro civilní trh, A pro švýcarskou armádu a D pro Spolkovou ochranu hranic. Pistole určené pro dánskou armádu mají číselné označení bez písmene.

Nabízená pistole pochází z výzbroje švýcarské armády a byla vyrobena kolem roku 1960. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, kompletně na číslech, má originální fosfátovaný povrch. Hlaveň čistá lesklá.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Prodáno