Pistole Rheinmetall

kód produktu: 9028 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

Krátce po ukončení I. první světové války vyvinula firma Rheinmetall novou, mimořádně elegantní kapesní pistoli ráže 7,65 mm. Zbraň byla patentována 15. srpna 1920. Sériová výroba začala někdy na přelomu roku 1921/22.

Kromě velmi příjemného vnějšího tvaru má tato pistole řadu konstrukčních zvláštností, které by měly usnadnit demontáž a opětovnou montáž zbraně. Opak je ale pravdou. Závěr se skládá ze dvou částí se šroubovacím závěrem. Po uzamčení závěru pojistnou páčkou lze odšroubovat část závěru, která má úchopové drážky a to proti směru hodinových ručiček. Toho však lze dosáhnout pouze současným stisknutím spouště.

Výroba pistole Rheinmetall začala přibližně od čísla 251000, což naznačuje pokračování sériových čísel pistolí Dreyse 07.

Existují čtyři mírně odlišné modely této pistole, které se liší pouze v drobných vnějších detailech Pistole z rané produkce mají na boku závěru nápis „Rheinmetall Abt. Sömmerda“, pozdější pak „Rheinmetall 7.65“. Pozdější modely mají černé plastové panely rukojeti s firemní značkou Rheinmetall – kosočtvercem v kruhu.

Vzhledem k tomu, že nejvyšší dosud zjištěné sériové číslo je něco málo přes 263 000, předpokládá se celková výroba pouze asi 12 000 kusů. Výroba byla ukončena pravděpodobně již v roce 1926.

Pistole Rheinmetall se vyskytuje poměrně vzácně.

Nabízená pistole je jedna z prvních vyrobených (vč 251522). Zbraň je v dobrém až ve velmi dobrém původním stavu, má originální brynýr částečně poškozený korozí. Hlaveň je matná v drážkách.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Prodáno