Pistole Nambu typ 94

kód produktu: 972 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

Pistole typ 94 je japonská poloautomatická ruční zbraň používaná od roku 1934 do konce války. Pistole byla určena pro osádky tanků, letadel. Zkonstruoval ji Kijiro Nambu, který se snažil odlehčit a zjednodušit své předchozí typy, avšak výsledkem byl přesný opak.

Vznikla velmi složitá a navíc hodně nevzhledná pistole, která původně směřovala na civilní trh, kde se však neprodávala dobře. Navzdory tomu ji japonská armáda zavedla do výroby a vojáci záhy poznali, že dostali jednu z nejhorších služebních pistolí, které se kdy objevily. Pistole měla zásobník na pouhých šest nábojů ráže 8×22 mm.

Její mechanismus se vyznačoval součástmi vystupujícími z levého boku zbraně, a pokud došlo k jejich nechtěnému stisku (což se například v útrobách tanku mohlo stát poměrně snadno), došlo často k výstřelu. Kromě toho trpěly pistole Nambu 94 nízkou (a navíc stále klesající) kvalitou výroby způsobenou válečnými podmínkami. Ta se pak odrážela na špatné spolehlivosti. Pistole se také rychle opotřebovávaly, což spolu s jejich „kvalitou“ způsobilo, že se jich dochovalo jen málo. Celková produkce dosáhla 72000 kusů.

Nabízená pistole je ve velmi dobrém původním stavu, má originální fosfátovaný povrch. Hlaveň čistá lesklá.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Prodáno