Pistole Nambu typ 14

kód produktu: 4395 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

S vývojem pistole Nambu typ 14 bylo započato v roce 1916 a to zejména z důvodu výrobní náročnosti a tím i vysoké ceny předchozích modelů A a B. Za konstruktéra je obecně považován major Kidžiro Nambu. Díky celkovému zjednodušení zbraně japonská armáda následně odsouhlasila konstrukci jako typ 14. Pistole měly být přidělovány poddůstojnickému a důstojnickému sboru. Námořnictvo přijalo zbraň v roce 1927. Produkce započala v roce 1926 v arzenálu v Nagoji a trvala až do roku 1932. Kromě toho byly pistole vyráběny i v arzenálu v Koišikawě.  V roce 1933 založil K.Nambu vlastní společnost pod názvem Nambu Rifle Manufacturing Company s cílem získat kontrakt na výrobu pistolí. V témže roce bylo na tuto firmu převedeno kompletní strojní vybavení nagojského arzenálu. V roce 1936 došlo k přejmenování továrny na Čuo-Kogjo a produkce pistolí zde pokračovala až do léta 1944.

Pistole byly vyráběny po celou dobu v prakticky shodném provedení, jedinou konstrukční změnu představoval ve třicátých letech vylepšený zápalník a pak na konci 40. let zvětšený lučík , umožňující střelbu v rukavicích.

Celkem bylo vyrobeno kolem 230 tisíc kusů modelu 14.

V případě nabízené pistole se jedná o vzácnější variantu se zvětšeným lučíkem. Zbraň je ve velmi dobrém až vynikajícím původním stavu, má originální brynýr, hlaveň je čistá a lesklá.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Prodáno