Pistole Mauser P08 – REZERVOVÁNO

kód produktu: 10505 | kategorie: Pistole a revolvery | výrobce: Mauser |

Luger P.08 je jedna z nejznámějších pistolí světa. Byla vyvinuta Georgem Lugerem (patentována v rove 1898) z jedné z prvních komerčně úspěšných samonabíjecích zbraní -pistole Borchardt C-93 vynálezce Huga Borchardta, Od roku 1900 ji začala v Německu vyrábět továrna Ludwiga Loeweho Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM).
Pistole byla obvykle velmi dobře zpracována, ve své době se jednalo o jednu z nejspolehlivějších samonabíjecích zbraní. Hlavní nevýhodou byla poměrně vysoká výrobní náročnost, nevhodná pro služební zbraně. Přesto byla jako služební pistole zavedena v armádách mnoha států.
Výroba probíhala zpočátku u DWM, během první světové války pak ještě ve státní zbrojovce v Erfurtu. Po válce pak u firmy Simson&Co v Suhlu a Krieghoff. V poslední řadě pak u firmy Mauser.
Celkem bylo vyrobeno více než 4 miliony pistolí všech verzí.
Nabízená pistole pochází z produkce firmy Mauser a byla vyrobena v roce 1940. Pistole je v velmi dobrém původním stavu, kompletně na číslech (kromě zásobníku), má originální brynýr, hlaveň je lesklá, v drážkách jsou drobné tečky.
Zbraň je označena platnou zkušební značkou.

Cena: 39000 Kč

Objednat: Pistole Mauser P08 – REZERVOVÁNO