Pistole Mauser C96/712 – kategorie A

kód produktu: 11874 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

Pistole Mauser C96 konstruktérů Fidela, Friedricha a Josefa Feederle je jedna z prvních samonabíjecích pistolí. Byla unedena na trh v roce 1896 a dosáhla obrovského komerčního úspěchu. Byla dodávána ve velkých počtech do zemí, jako je Turecko, Mexiko a Čína, a tam byla také uvedena do výzbroje armád. V německé armádě sloužila jako doplňková zbraň. Pistole je v ráži 7,63 mm Mauser.
Kolem roku 1930 došlo k zintenzivnění konkurenčního boje na jihoamerických trzích a Dálném východě a to zejména díky španělským kopiím pistolí C96. Některé z nich umožňovaly střelbu dávkou, což Mausera donutilo se touto problematikou také zabývat. Výsledkem byl model 711 sestrojený Josefem Nickelem a následně Karlem Westingrem vylepšený model 712. Tato zbraň byla dodána především do Číny. Na začátku druhé světové války byla zařazena i do služby u německé armády a používaly ji zejména jednotky Waffen SS.
Nabízená pistole je ve velmi dobrém původním stavu, na číslech a má originální brynýr. Hlaveň je čistá a lesklá. Jako u jedné z mála těchto pistolí plně automatický režim není (a nikdy nebyl) deaktivován. Jedná se o zbraň kategorie A!!!
Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Prodáno