Pistole Manufrance Le Francais – REZERVOVÁNO

kód produktu: 9137 | kategorie: Pistole a revolvery | výrobce: Manufrance |

Pistole model Le Francais byla vyráběna v letech 1913 až 1969 firmou  Manufrance (Manufacture Francaise d’Armes et Cycles de St.Etienne ) Zbraň existovala v několika verzích a rážích. Nejrozšířenější byla verze ráže 6,35mm Browning, dále pak byla vyráběna pistole v ráži 7,65mm Browning (10000ks) a nejméně pak jako „armádní model“ v ráži 9mm Browning long.  Hlavním odbytištěm se stal francouzský trh. Odběrateli byla pak zejména široká veřejnost, ale používali ji také někteří důstojníci francouzské armády a městské policie.

Zbraň je jednou z prvních, která pracuje pouze v režimu DAO. To znamená, že stisknutí spouště dojde k natažení úderníku a následně k odpálení zápalky.  Hlaveň je připevněna vpředu pomocí čepu, v zadní části je odpružena a zajištěna čepem ovládaným pákou. To umožňuje, vyklopení hlavně a vložení jednotlivého náboje v případě, selhání zbraně.

Nabízené pistole jsou v ráži 7,65mm Browning. Zbraně jsou ve velmi dobrém původním stavu, mají originální povrch, hlaveň je čistá lesklá.

Zbraně nejsou označeny platnou zkušební značkou.

Cena: 10000 Kč

Objednat: Pistole Manufrance Le Francais – REZERVOVÁNO