Pistole DWM P.08 – REZERVOVÁNO

kód produktu: 5133 | kategorie: Pistole a revolvery | výrobce: DWM |

Luger P.08 je jedna z nejznámějších pistolí světa. Byla vyvinuta Georgem Lugerem (patentována v rove 1898) z jedné z prvních komerčně úspěšných samonabíjecích zbraní -pistole Borchardt C-93 vynálezce Huga Borchardta, Od roku 1900 ji začala v Německu vyrábět továrna Ludwiga Loeweho Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM).

Pistole byla obvykle velmi dobře zpracována, ve své době se jednalo o jednu z nejspolehlivějších samonabíjecích zbraní. Hlavní nevýhodou byla poměrně vysoká výrobní náročnost, nevhodná pro služební zbraně. Přesto byla jako služební pistole zavedena v armádách mnoha států.

Výroba probíhala zpočátku u DWM, během první světové války pak ještě ve státní zbrojovce v Erfurtu. Po válce pak u firmy Simson&Co v Suhlu a Krieghoff. V poslední řadě pak u firmy Mauser.

Celkem bylo vyrobeno více než 4 miliony pistolí všech verzí.

Nabízená pistole pochází z produkce firmy DWM a byla vyrobena v roce 1918. Zbraň byla následně opatřena finskou hlavní od firmy Tikka. Pistole je v ráži 9mm Luger. Zbraň je v velmi dobrém originálním stavu, na číslech kromě hlavně a zásobníku, hlaveň je čistá lesklá.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Cena: 16500 Kč

Objednat: Pistole DWM P.08 – REZERVOVÁNO