Pistole DWM P.08 civilní provedení

kód produktu: 15390 | kategorie: Pistole a revolvery | výrobce: DWM |

Luger P.08 je jedna z nejznámějších pistolí světa. Byla vyvinuta Georgem Lugerem (patentována v rove 1898) z jedné z prvních komerčně úspěšných samonabíjecích zbraní -pistole Borchardt C-93 vynálezce Huga Borchardta, Od roku 1900 ji začala v Německu vyrábět továrna Ludwiga Loeweho Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM).

Pistole byla obvykle velmi dobře zpracována, ve své době se jednalo o jednu z nejspolehlivějších samonabíjecích zbraní. Hlavní nevýhodou byla poměrně vysoká výrobní náročnost, nevhodná pro služební zbraně. Přesto byla jako služební pistole zavedena v armádách mnoha států.

Výroba probíhala zpočátku u DWM, pak i státní zbrojovce v Erfurtu. Po válce pak u firmy Simson&Co v Suhlu a Krieghoff. V poslední řadě pak u firmy Mauser.

Celkem bylo vyrobeno více než 4 miliony pistolí všech verzí.

Nabízená pistole pochází z produkce firmy DWM. Byla vyrobena po první světové válce a určena pro civilní trh. Používá náboj v ráži 7,65mm Parabellum. Pistole je ve velmi dobrém původním stavu, na číslech kromě vytahovače a zásobníku. Má originální, částečně otřelý brynýr, hlaveň je čistá a lesklá.
Zbraň je označena platnou dobovou zkušební značkou.

 

Cena: 23900 Kč

Objednat: Pistole DWM P.08 civilní provedení