Pistole Luger LP.08 pro Persii

kód produktu: 14521 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

Luger P.08 je jedna z nejznámějších pistolí světa. Byla vyvinuta Georgem Lugerem (patentována v roce 1898) z jedné z prvních komerčně úspěšných samonabíjecích zbraní -pistole Borchardt C-93 vynálezce Huga Borchardta, Od roku 1900 ji začala v Německu vyrábět továrna Ludwiga Loeweho Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM). Pistole byla obvykle velmi dobře zpracována, ve své době se jednalo o jednu z nejspolehlivějších samonabíjecích zbraní. Hlavní nevýhodou byla poměrně vysoká výrobní náročnost, nevhodná pro služební zbraně. Přesto byla jako služební pistole zavedena v armádách mnoha států. Výroba probíhala zpočátku u DWM, během první světové války pak ještě ve státní zbrojovce v Erfurtu. Po válce pak u firmy Simson & C.o v Suhlu a Krieghoff. V poslední řadě pak u firmy Mauser.

Model LP.08 (Lange Pistole) byl zaveden do německé armády v roce 1913. Zpočátku byl určen pro dělostřelce a posádky pevností, později došlo k jeho rozšíření i mezi ostatní jednotky. Od roku 1917 jím byly vyzbrojovány zejména útočné jednotky (Sturmtruppen). Celkem bylo firmou DWM a Státní zbrojovkou v Erfurtu vyrobeno okolo 170tis kusů modelu LP.08.

Nabízená pistole ráže 9 mm Luger pochází z kontraktu pro Persii (dnes Írán). Je ve velmi dobrém původním stavu, kompletně na číslech kromě zásobníku. Zásobník je perské výroby. Zbraň má originální brynýr. Hlaveň je čistá a lesklá.

Pistole není označena platnou zkušební značkou.

Prodáno