Pistole DWM P08 – REZERVOVÁNO

kód produktu: 11951 | kategorie: Pistole a revolvery | výrobce: DWM |

Luger P.08 je jedna z nejznámějších pistolí světa. Byla vyvinuta Georgem Lugerem (patentována v rove 1898) z jedné z prvních komerčně úspěšných samonabíjecích zbraní -pistole Borchardt C-93 vynálezce Huga Borchardta, Od roku 1900 ji začala v Německu vyrábět továrna Ludwiga Loeweho Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM).

Pistole byla obvykle velmi dobře zpracována, ve své době se jednalo o jednu z nejspolehlivějších samonabíjecích zbraní. Hlavní nevýhodou byla poměrně vysoká výrobní náročnost, nevhodná pro služební zbraně. Přesto byla jako služební pistole zavedena v armádách mnoha států.

Výroba probíhala zpočátku u DWM, pak i státní zbrojovce v Erfurtu. Po válce pak u firmy Simson&Co v Suhlu a Krieghoff. V poslední řadě pak u firmy Mauser.

Celkem bylo vyrobeno více než 4 miliony pistolí všech verzí.

Nabízená pistole pochází z produkce firmy DWM a byla vyrobena v roce 1916. Pistole je v podprůměrném stavu, kompletně na číslech kromě zásobníku. Originální brynýr byl z celé zbraně odstraněn. Hlaveň hrubá, prakticky již bez drážek. Pistole je vhodná např. pro KVH na střelbu cvičnými náboji, případně jako zdroj náhradních dílů.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

 

Cena: 9900 Kč

Objednat: Pistole DWM P08 – REZERVOVÁNO