Pistole DWM P08 ročník 1921

kód produktu: 11860 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

Luger P.08 je jedna z nejznámějších pistolí světa. Byla vyvinuta Georgem Lugerem (patentována v rove 1898) z jedné z prvních komerčně úspěšných samonabíjecích zbraní -pistole Borchardt C-93 vynálezce Huga Borchardta, Od roku 1900 ji začala v Německu vyrábět továrna Ludwiga Loeweho Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM).

Pistole byla obvykle velmi dobře zpracována, ve své době se jednalo o jednu z nejspolehlivějších samonabíjecích zbraní. Hlavní nevýhodou byla poměrně vysoká výrobní náročnost, nevhodná pro služební zbraně. Přesto byla jako služební pistole zavedena v armádách mnoha států.

Výroba probíhala zpočátku u DWM, pak i státní zbrojovce v Erfurtu. Po válce pak u firmy Simson&Co v Suhlu a Krieghoff. V poslední řadě pak u firmy Mauser.

Celkem bylo vyrobeno více než 4 miliony pistolí všech verzí.

Nabízená pistole pochází z produkce firmy DWM, byla vyrobena v roce 1921 a rařazena do služby v Reichswehr. Po první světové válce byla zbrojní výroba v Německu značně omezena a krom toho bylo dostatek pistolí z předchozích let. Z těchto důvodů bylo v roce 1921 vyrobeno pouhých 20tis kusů pistolí.

Zbraň je v velmi dobrém původním stavu, kompletně na číslech kromě zásobníku, má originální brynýr, hlaveň je čistá lesklá.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Prodáno