Pistole DWM LP08

kód produktu: 15770 | kategorie: Pistole a revolvery | výrobce: DWM |

Luger P.08 je jedna z nejznámějších pistolí světa. Byla vyvinuta Georgem Lugerem (patentována v rove 1898) z jedné z prvních komerčně úspěšných samonabíjecích zbraní -pistole Borchardt C-93 vynálezce Huga Borchardta, Od roku 1900 ji začala v Německu vyrábět továrna Ludwiga Loeweho Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM).

Pistole byla obvykle velmi dobře zpracována, ve své době se jednalo o jednu z nejspolehlivějších samonabíjecích zbraní. Hlavní nevýhodou byla poměrně vysoká výrobní náročnost, nevhodná pro služební zbraně. Přesto byla jako služební pistole zavedena v armádách mnoha států.

Výroba probíhala zpočátku u DWM, během první světové války pak ještě ve státní zbrojovce v Erfurtu. Po válce pak u firmy Simson&Co v Suhlu a Krieghoff. V poslední řadě pak u firmy Mauser.

Model LP.08 (Lange Pistole) byl zaveden do německé armády v roce 1913. Zpočátku byl určen pro dělostřelce a posádky pevností, později došlo k jeho rozšíření i mezi ostatní jednotky. Od roku 1917 jím byly vyzbrojovány zejména útočné jednotky (Sturmtruppen).

Celkem bylo firmou DWM a Státní zbrojovkou v Erfurtu vyrobeno okolo 170tis kusů modelu LP.08.

Nabízená pistole pochází z produkce firmy DWM a byla vyrobena v roce 1917. Pistole je ve velmi dobrém původním stavu, kompletně na číslech kromě zásobníku, má originální brynýr (z pravé strany mírně poškozený korozí). Hlaveň je lehce matná.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

 

Cena: 46000 Kč

Objednat: Pistole DWM LP08