Pistole Erfurt P08 – REZERVOVÁNO

kód produktu: 15564 | kategorie: Pistole a revolvery | výrobce: Erfurt |

Luger P.08 je jedna z nejznámějších pistolí světa. Byla vyvinuta Georgem Lugerem (patentována v rove 1898) z jedné z prvních komerčně úspěšných samonabíjecích zbraní -pistole Borchardt C-93 vynálezce Huga Borchardta, Od roku 1900 ji začala v Německu vyrábět továrna Ludwiga Loeweho Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM).

Pistole byla obvykle velmi dobře zpracována, ve své době se jednalo o jednu z nejspolehlivějších samonabíjecích zbraní. Hlavní nevýhodou byla poměrně vysoká výrobní náročnost, nevhodná pro služební zbraně. Přesto byla jako služební pistole zavedena v armádách mnoha států.

Výroba probíhala zpočátku u DWM, pak i státní zbrojovce v Erfurtu. Po válce pak u firmy Simson&Co v Suhlu a Krieghoff. V poslední řadě pak u firmy Mauser.

Celkem bylo vyrobeno více než 4 miliony pistolí všech verzí.

Nabízená pistole ráže 7,65 Parabellum pochází z produkce firmy Erfurt a byla vyrobena v roce 1916. Pistole je ve velmi dobrém původním stavu,  na číslech kromě zásobníku. Hlaveň je dobově vyměněná a nemá žádné číslo. Zbraň má originální brynýr, hlaveň je čistá lesklá.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Cena: 18500 Kč

Objednat: Pistole Erfurt P08 – REZERVOVÁNO