Pistole DWM P04 námořnický model

kód produktu: 6200 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

Luger je jedna z nejznámějších pistolí světa. Byla vyvinuta Georgem Lugerem (patentována v rove 1898) z jedné z prvních komerčně úspěšných samonabíjecích zbraní -pistole Borchardt C-93 vynálezce Huga Borchardta, Od roku 1900 ji začala v Německu vyrábět továrna Ludwiga Loeweho Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM).

Námořní verze této zbraně měla označení model P04. První kusy byly německému námořnictvu (Kriegsmarine) dodány ke zkouškám v létě roku 1904. Zařazena do výzbroje pak byla až v roce1906. Tato varianta pistole má 150mm dlouhou hlaveň v ráži 9mm Luger. Hledí je dvoupolohové, stavitelné s možností střelby na 100 a 200m. Je umístěné na posledním článku kloubu.

Výroba probíhala výhradně u firmy DMW a to až do roku 1917. Celkové množství je odhadováno na pouhých cca 45 tisíc kusů, což z námořnického modelu činí velmi těžce sehnatelnou zbraň.

Nabízená pistole byla vyrobena v roce 1914. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, kompletně na číslech kromě zásobníku, má originální brynýr, hlaveň je v drážkách lehce matná.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Prodáno