Pistole DWM P.08

kód produktu: 14101 | kategorie: Pistole a revolvery | výrobce: DWM |

Luger P.08 je jedna z nejznámějších pistolí světa. Byla vyvinuta Georgem Lugerem (patentována v roce 1898) z jedné z prvních komerčně úspěšných samonabíjecích zbraní -pistole Borchardt C-93 vynálezce Huga Borchardta, Od roku 1900 ji začala v Německu vyrábět továrna Ludwiga Loeweho Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM).

Pistole byla obvykle velmi dobře zpracovaná. Ve své době se jednalo o jednu z nejspolehlivějších samonabíjecích zbraní. Hlavní nevýhodou byla poměrně vysoká výrobní náročnost, nevhodná pro služební zbraně. Přesto byla jako služební pistole zavedena v armádách mnoha států.

Výroba probíhala zpočátku u DWM, pak i státní zbrojovce v Erfurtu. Po válce pak u firem Simson & Co. v Suhlu a Krieghoff. V poslední řadě pak u firmy Mauser.

Celkem bylo vyrobeno více než 4 miliony pistolí všech verzí.

Nabízená pistole ráže 9 mm Luger pochází z produkce firmy DWM. Je v dobrém původním stavu, kompletně na číslech včetně zásobníku a má originální, místy částečně opravený brynýr. Vrchní část zbraně je značně poškozená  korozí – nečitelné značení. Hlaveň je lehce matná.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Cena: 14900 Kč

Objednat: Pistole DWM P.08