Pistole DWM P.08 s hlavní od firmy Tikka

kód produktu: 3103 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

Luger P.08 je jedna z nejznámějších pistolí světa. Byla vyvinuta Georgem Lugerem (patentována v rove 1898) z jedné z prvních komerčně úspěšných samonabíjecích zbraní -pistole Borchardt C-93 vynálezce Huga Borchardta, Od roku 1900 ji začala v Německu vyrábět továrna Ludwiga Loeweho Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM).

Pistole byla obvykle velmi dobře zpracována, ve své době se jednalo o jednu z nejspolehlivějších samonabíjecích zbraní. Hlavní nevýhodou byla poměrně vysoká výrobní náročnost, nevhodná pro služební zbraně. Přesto byla jako služební pistole zavedena v armádách mnoha států.

Výroba probíhala zpočátku u DWM, během první světové války pak ještě ve státní zbrojovce v Erfurtu. Po válce pak u firmy Simson&Co v Suhlu a Krieghoff. V poslední řadě pak u firmy Mauser.

Celkem bylo vyrobeno více než 4 miliony pistolí všech verzí.

Nabízená pistole z produkce firmy DWM byla určena pro civilní trh a pochází z exportu do Finska.  Původní hlaveň byla nahrazena výrobkem firmy Tikka v délce cca 120mm. Zbraň je v ráži 9mm Luger. Pistole je v velmi dobrém původním stavu, má originální brynýr, hlaveň je velmi čistá a lesklá.

Zbraň je označena platnou dobovou zkušební značkou.

Prodáno