Pistole DWM LP.08

kód produktu: 1775 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

Luger P.08 je jedna z nejznámějších pistolí světa. Byla vyvinuta Georgem Lugerem (patentována v rove 1898) z jedné z prvních komerčně úspěšných samonabíjecích zbraní -pistole Borchardt C-93 vynálezce Huga Borchardta, Od roku 1900 ji začala v Německu vyrábět továrna Ludwiga Loeweho Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM).

Pistole byla obvykle velmi dobře zpracována, ve své době se jednalo o jednu z nejspolehlivějších samonabíjecích zbraní. Hlavní nevýhodou byla poměrně vysoká výrobní náročnost, nevhodná pro služební zbraně. Přesto byla jako služební pistole zavedena v armádách mnoha států.

Výroba probíhala zpočátku u DWM, během první světové války pak ještě ve státní zbrojovce v Erfurtu. Po válce pak u firmy Simson&Co v Suhlu a Krieghoff. V poslední řadě pak u firmy Mauser.

Model LP.08 (Lange Pistole) byl zaveden do německé armády v roce 1913. Zpočátku byl určen pro dělostřelce a posádky pevností, později došlo k jeho rozšíření i mezi ostatní jednotky. Od roku 1917 jím byly vyzbrojovány zejména útočné jednotky (Sturmtruppen).

Celkem bylo firmou DWM a Státní zbrojovkou v Erfurtu vyrobeno okolo 170tis kusů modelu LP.08.

Nabízená pistole pochází z produkce firmy DWM a byla vyrobena v roce 1917. Pistole je ve velmi dobrém původním stavu, kompletně na číslech kromě zásobníku, má originální brynýr, hlaveň je velmi lehce matná.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Prodáno