Pistole Dreyse 1907 pro československou armádu

kód produktu: 11134 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

Pistole Dreyse 1907 konstruktéra Louise Schmeissera vyráběla firma Rheinische Metallwaaren- und Maschinenfabrik, Abteilung Sömmerda. Kromě civilního trhu byla pistole používána i ve výzbroji Reichswehru jako doplňková zbraň. Dostala se také do výzbroje řady německých policejních jednotek.

Epizodní roli sehrály také pistole Dreyse při vyzbrojování čs. armády v prvních poválečných letech. Prostřednictvím pražské firmy Hubertus nakoupilo MNO v roce 1922 společně s pistolemi Ortgies také 4797 pistolí Dreyse 1907 v ceně 350 Kč za kus. Pistole z tohoto kontraktu lze identifikovat podle značky vojenského kontrolního a přejímacího orgánu v podobě propletených písmen RČS (Republika československá) a vročení posledním dvojčíslím roku 1922, jež bylo umístěno na pravé straně těla. Ve výzbroji se ale dlouho neudržely. Již 6. listopadu 1923 vydalo MNO rozkaz všem Zemským vojenským velitelstvím (ZVV), aby všechny pistole této značky byly ihned odevzdány do Hlavního zbrojního skladu s tím, že následně chybějící kusy budou nahrazeny armádními pistolemi vz. 22 systému Nickl.

Nabízená pistole z výzbroje československé armády je ve velmi dobrém až vynikajícím původním stavu. Má originální brynýr, hlaveň je čistá  a lesklá.

Zbraň je označena platnou dobovou zkušební značkou.

Prodáno