Německá signální pistole Walther Herres Model

kód produktu: 6576 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

Německá armáda zavedla koncem roku 1926 do své výzbroje signální pistoli firmy Walther, která prakticky kopírovala starý vzor 1907. Jako materiál pro výrobu sloužila ocel. V roce 1934 došlo ke zkrácení hlavně na 155 mm a zbraň dostala označení Heer 1934. Roku 1937 jí vystřídaly pistole stejných rozměrů, ale s podstatně nižší hmotností vyráběné z hliníkové slitiny a povrchově eloxované. Tento model se nazýval Heeres Model. Zbraně dodávaly firmy Walther, Erma a Bernard Berghaus Lübeck ve velkých sériích. Od poloviny války se vzhledem k nedostatku surovin tyto pistole vyráběly ze zinkové slitiny ZETAL.
Signální pistole měla klasickou konstrukci se sklopnou hlavní ovládanou pákou před lučíkem a s jednočinným mechanizmem a vnějším kohoutem. Hliníkové pistole ( Heeres Model ) se vyráběly i ve verzi s drážkovou hlavní jako bojové pistole ( Kampfpistole ) pro vystřelování různých druhů granátů, včetně kumulativních protitankových. Pro tuto roli se doplňovaly sklopnými mířidly a ramenní opěrkou.

Nabízená pistole z produkce firmy Bernard Berghaus Lübeck byla vyrobena v roce 1941. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, má originální povrch, hlaveň je až na malý flek bez koroze.

Pistole není označena platnou zkušební značkou.

Prodáno