Pistole Mauser C96/712

kód produktu: 16229 | kategorie: Zbraně kategorie A | výrobce: Mauser |

Pistole Mauser C/96 konstruktérů Fidela, Friedricha a Josefa Feederleho je jedna z prvních samonabíjecích pistolí. Byla uvedena na trh v roce 1896 a dosáhla obrovského komerčního úspěchu. Dodávala se ve velkých počtech do zemí jako Turecko, Mexiko a Čína, a tam byla také zavedena do výzbroje armád. V německé armádě sloužila jako doplňková zbraň.
Kolem roku 1930 došlo k zintenzivnění konkurenčního boje na jihoamerických trzích a Dálném východě a to zejména díky španělským kopiím pistolí C/96. Některé z nich umožňovaly střelbu dávkou, což Mausera donutilo se touto problematikou také zabývat. Výsledkem byl model 711 sestrojený Josefem Nickelem a následně Karlem Westingrem vylepšený model 712. Tato zbraň se dodávala především do Číny. Na začátku druhé světové války byla zařazena do služby i u německé armády a používaly ji zejména jednotky Waffen SS.

Nabízená pistole ráže 7,63 mm Mauser je ve velmi dobrém stavu, na číslech a má originální brynýr. Hlaveň je čistá a lesklá. Funkce plně automatické střelby je zachována. Nebyl do ní proveden žádný zásah.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Cena: 65000 Kč

Objednat: Pistole Mauser C96/712