Karabina Mosin M.44

kód produktu: 8474 | kategorie: Některé prodané zbraně | výrobce: |

Roku 1922 bylo rozhodnuto, že do výzbroje Rudé armády bude přijata pouze dragounská varianta pušky Mosin jako jednotná puška. V roce 1930 puška Mosin-Nagant vzor 1891 prošla omlazovací kůrou, ze které vzešly zbraně známé pod názvem vzor 1891/30. Byla zjednodušena technologie výroby. Stupňovité rámečkové hledí s několika zářezy a se stupnicí v krocích bylo nahrazeno novějším sektorovým s metrickou stupnicí. Změněn byl tvar mušky, objevilo se chránítko mušky (napřed na tuleji bodáku, později na základně mušky). Dřívější uzavřené objímky pažby byly nahrazeny dělenými odpruženými. Původní hranaté pouzdro závěru změněno na okrouhlé, zádržka nábojů v zásobníku spojená s vyhazovačem byla nyní vyráběna ze dvou součástek.

V roce 1938 je do výzbroje zařazena i karabina, která vznikla modernizací vz.1907. V roce 1944 je navíc opatřena neodnímatelným sklopným bodákem a dostává označení karabina vz.44.

Nabízená puška je z poválečné maďarské produkce. Puška jsou ve velmi dobrém původním stavu, kompletně na číslech a má originální povrch. Hlaveň je čistá a lesklá.

Zbranň je označena platnou zkušební značkou.

Prodáno