Walther PP patří k nejpoužívanějším kapesním pistolím a svým konstrukčním řešením ovlivnila další vývoj ručních palných zbraní. Původně byla navržena v německé zbrojovce Walther v Zella Mehlis  a na trhu se objevila v roce 1929 jako Polizei Pistole – PP pro účely vyzbrojení uniformované policie. V roce 1931 byla vyrobena menší verze PPK (Polizei Pistole Kriminalmodell), která byla určena pro kriminální policii jako zbraň pro skryté nošení. Tato pistole se od modelu PP lišila kromě menších rozměrů také konstrukcí těla zbraně, na jehož rukojeti byla nasazena jednodílná pažbička. Model PP měl klasické dvoudílné střenky rukojeti. Po 2.světové válce byla výroba přesunuta do západoněmeckého Ulmu a pistole byla vyráběna až do sedmdesátých let 20. století.

Nejrozšířenější provedení pistole PPK bylo v ráži 7,65mm Browning. Roku 1933 se objevily varianty ráže .22 Long Rifle, 6,35mm Browning a 9mm Browning krátký, které ale nedosáhly velkého rozšíření.

Nabízená pistole pochází z válečné produkce zbrojovky v Zella Mehlis (rok výroby 1942) a je v ráži 7,65mm Browning. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, má originální brynýr, hlaveň čislá lesklá.

Pistole je označena platnou dobovou zkušební značkou.

Pistole firmy Walther mod.8 byla uvedena na trh po první světové válce a znamenala skutečný průlom. Pistole získala závěr plné délky s lištou na horní straně, který se zužoval směrem k ústí. Lučík fungoval zároveň jako montážní páka ( Waltherův patent z roku 1920). Toto řešení se pak objevilo i u legendárních modelů PP a PPK. Walther Mod.8 měl dostatečnou velikost aby poskytl pohodlné držení a byl velmi dobře zpracován včetně povrchové úpravy. Byl vyráběn až do 40.let a celková produkce dosáhla cca 250 tisíc kusů.

Nabízená pistole je ve velmi dobrém původním stavu, má originální brynýr,  hlaveň čistá a lesklá.

Zbraň je označena platnou dobovou zkušební značkou.

V roce 1923 byla zahájena španělskou firmou Astra Unceta výroba pistole Astra Mod.300 ráže 7,65mm Browning (případně 9mm Browning Court). Původně byla tato zbraň používána španělskou vězeňskou stráží. V roce 1928 byla zbraň zavedena do výzbroje španělského námořnictva a po vypuknutí španělské občanské války se tento model stal standardní služební zbraní armády. Výroba byla ukončena v roce 1947. v roce 1948 byla vyvinuta pistole Astra 3000, která na předchozí model navazovala. Vyráběla se až do roku 1956, kdy ji nahradil model Astra 4000.

Nabízená zbraň ráže 7,65mm je ve velmi dobrém původním stavu, má originální brynýr, hlaveň je čistá a lesklá.

Pistole je označena platnou dobovou zkušební značkou.

Pistole Dreyse 1907 konstruktéra Louise Schmeissera vyráběla firma Rheinische Metallwaaren- und Maschinenfabrik, Abteilung Sömmerda. Kromě civilního trhu byla pistole používána i ve výzbroji Reichswehru jako doplňková zbraň. Dostala se také do výzbroje řady německých policejních jednotek. Omezené množství těchto pistolí nakoupila i československá armáda po první světové válce. Pistole je v ráži 7,65 mm Browning.

Nabízená pistole pochází z výzbroje německé císařské armády. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, má originální brynýr, hlaveň je čistá  a lesklá.

Zbraň je označena platnou dobovou zkušební značkou.

Pistole ČZ vz. 27 byla odvozena od armádní pistole vz. 24 a komorovaná pro náboje 7,65 mm Browning (.32 ACP). Podnětem k jejímu vzniku byl požadavek policie, jež od svého vzniku používala řadu různých typů pistolí Od své předchůdkyně se liší ráží, nicméně obě pistole měly většinu součástek shodných.

Po okupaci Československa v roce 1938 nedošlo k ukončení výroby. Pistole byla vyráběna dál pod označením P27(t) a dodávána německým ozbrojeným složkám a policii. Po 2. světové válce se v její výrobě pokračovalo dál až do roku 1951..Celkem bylo vyrobeno mezi 620 000 až 650 000 těchto zbraní, z toho 452 500 v době německé okupace.

Nabízená pistole pochází z válečné produkce a byla vyrobena v 1944. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, na číslech a má originální povrch. Hlaveň je čistá a lesklá.

Pistole není označena platnou zkušební značkou.

Firma  Walther, zahájila svou činnost kapesní pistolí mod.1,která byla uvedena na trh v roce 1908. Model 4 v ráži 7,65mm Browning se objevuje v roce 1910 . Tato svou konstrukcí služební pistole postavená na základě Modelu 3, s nímž má zaměnitelné i některé díly. Liší se zejména prodlouženou hlavní a zásobníkem. Byla použita v první světové válce u policie a armády. Výroba byla zastavena až v roce 1928 s celkovou produkcí 500 000 kusů

Nabízená pistole pochází z výzbroje německé císařské armády – viz. přejímací značka. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, má originální brynýr, na pravé straně objínky hlavně poškozený korozí. Hlaveň je čistá a lesklá.

Pistole je označena platnou dobovou zkušební značkou.

Legendární americká pistole Johna Browninga ráže .45ACP. Model 1911A1 je modernizovná verze vyráběná od roku 1924, která byla americkou armádou používána až do 80 let 20. století. Model 1911A1 byl vyráběn firmami Colt Firearms Company, Remington Rand Inc., Ithaca Gun Company Inc., Union Switch & Signal Company, Singer Manufacturing Company. Celkem bylo vyrobebo více než 2 miliony kusů.

Nabízená pistole pochází z produkce firmy Ithaca Gun Company Inc. Značení RIA (viz foto) dokládá, že prošla arsenálem Rock Island Armory, kde došlo k výměně rámu zbraně. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, má originální fosfátovaný povrch. Hlaveň je čistá lesklá.

Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Německá pistole konsruktéra Josefa Nikla vyráběná firmou Mauser v letech 1914-1934. Model 1910/14 vznikl úpravou předchozího modelu 1910. Bylo vyrobeno cca 315000 kusů pistolí. Ráže 7,65mm Bowning.
Nabízená pistole je označena přejímací značkou německé armády a byla vyrobena v roce 1917. Zbraň je ve velmi dobrém původním stavu, kompletně na číslech a má originální brynýr. Hlaveň čistá lesklá.
Zbraň není označena platnou zkušební značkou.

Kapesní pistole s obchodním označením DUO (DUšek, Opočno) vyráběla od roku 1936 až do jejího znárodnění v roce 1948 firma F. Dušek v Opočně. Po následujících dvou letech, kdy závod spadal pod Českou zbrojovku, n. p. Strakonice, jej převzala do majetkové podstaty Zbrojovka Brno, n. p. jakožto závod 07 – Opočno a pistole se zde vyráběly pod označením „Z“ (Zbrojovka) s přestávkou až do roku 1959.

Nabízená pistole pochází z válečné produkce abyla vyrobena v roce 1942. Zbraň je ve velmi dobrém stavu, má originální brynýr, hlaveň je čistá a lesklá.

Pistole je označena platnou zkušební značkou.

Pistole vyráběná belgickou firmou Fabrique Nationale de Herstal od roku 1931. Před druhou světovou válkou byla považována za jednu z nejoblíbenějších kapesních pistolí. Ráže 6,35mm Browning.

Nabízená pistole je ve velmi dobrém, původním stavu a originální brynýr. Hlaveň čistá lesklá.

Zbraň není označena platnou dobovou zkušební značkou.